ÚvodO nás ...KrúžkyPripravujemeZ našej činnostiArcheologická expozíciaDokumentyKontakt
 
 
Z našej činnosti > Divadelníci > Všetko je inak 13.3.2009
     
   

Z našej činnosti:

 

Všetko je inak 13.3.2009

Premiéra Divadla ŠOK .

Piatok trinásteho marca 2009 ... Pre mnohých magický deň , niekto má smolu, niekto naopak šťastný deň.... Taký je život.

Pre divadelníkov zo Šale bol piatok trinásteho tiež  magickým dátumom. Bol to deň očakávanej premiéry bláznivej komédie Ray a Michaela Cooneyovcov, ktorú Divadlo ŠOK uviedlo v slovenskej premiére pod názvom „ Všetko je inak.

Jej mimoriadne úspešná svetová premiéra sa konala pred piatimi rokmi v Londýne. Pôvodný názov komédie je „ Tom, Dick and Harry.

Dramaturgie sa ujal režisér predstavenia Viktor Vincze v spolupráci s Romanom Hatalom, predstaviteľom úlohy Dicka Kerwooda. Oživením predstavenia okrem excelentných hereckých výkonov bola hudba Emira Kusturicu & No Smoking Orchestra.

Premiéru  pripravilo Divadlo ŠOK v spolupráci s CVČ a MsKs .

Magický dátum tentoraz znamenal úspech. Preplnená divadelná sála v MsKS , diváci sa zabávali a hercov po predstavení odmenili dlhotrvajúcim potleskom a srdečnými ováciami. Herecký stominútový koncert predviedol fantastický Valo Kozaňák v úlohe Toma Kerwooda. Výborné boli aj výkony Romana Hača Hatalu a Lukáša Hrančíka , ktorí sa predstavili v úlohách Dicka a Harryho Kerwoodovcov. Rozkošná Linda v podaní Milky Urbanovej, prísna pani Potterová v podaní Aleny Demkovej, podporučíčka Downsová, ktorú stvárnila Dorka Hrančíková, teta Berta v podaní Nóriky Radičovej, Katarína v podaní Eriky Lenickej a šéf východoeurópskej mafie Boris v podaní Rada Halgaša predviedli tiež výborné výkony.     

Zaujímavosťou predstavenia je aj skutočnosť, že tvorcovia predstavenia dali možnosť popri skúsených hercoch z divadla ŠOK aj mladým nádejným šalianskym hercom, ktorí účinkujú aj v súbore Materinky , ale aj ostatným členom divadla ŠOK.

Vznikla ďalšia alternácia takmer všetkých postáv v predstavení.

Milovníci neprofesionálneho šalianskeho divadla sa tak môžu tešiť aj na druhú premiéru, ktorá sa bude konať  v divadelnej sále MsKS dňa 20. marca 2009 o 19,00 hod. 

V alternáciách  diváci uvidia Michala Kučeru / Tom Kerwood/, Petra Pónyu / Dick Kerwood/, Rada Halgaša / Harry Kerwood /, Ľudmilu Iványiovú / Linda/, Táňu Miškovičovú / Pani Potterová/, Stanku Rešetárovú / Podporučíčka Downsová/ ...
 
Zlomte väz !

Miesto: DK Šaľa
Dátum: 13. 3. 2009 19:00:00

     
     
   

Fotogaléria

 
Zobrazené výsledky 1-20 (z 38)
 |<  < 1 - 2  >  >| 
     
 
CMS Design  CMS Design Webdesign ToHoS TOHOS.NET                                                    Mapa stránok / Site Map